Sunumları Pardus İşletim Sistemi İle Nasıl Kullanırım?

TAHTALARI PARDUS OLAN ZÜMRELERİMİZİN DİKKATİNE!

  • Sunumlarımız PARDUS ile sorunsuz çalışmaktadır. Emin olmak için bugün PARDUS yüklü bir okulda deneme yaptım. Ses-Video her şey sorunsuz çalışıyor.

  • TEK YAPMANIZ GEREKEN BİLGİSAYAR FORMATÖRÜNDEN EN SON PARDUS İMAJ DOSYASINI KURMASINI İSTEMEK. BU İMAJLA BİLGİSAYARDA NASIL SUNUMLARI KULLANIYORSANIZ, AYNI ŞEKİLDE TAHTADA DA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ. BU İMAJ EKİM AYI İMAJIDIR VE ADI BOLU İMAJI OLARAK GEÇMEKTE. BU İŞLEM TAHTA BAŞINA YAKLAŞIK 30 DAKİKA SÜRMEKTE, DAHA KISA YOLU İSE TAHTANIZA WINE PAKETİNİ YÜKLEMEK. BUNUN SÜRESİ SADECE 5 DAKİKADIR. BUNU BİR KERE YÜKLEMENİZ SUNUMLARI SORUNSUZ KULLANMANIZ İÇİN YETERLİDİR.

  • Eğer MAC kullanıyorsanız, ya WINE programını kurmalısınız ya da SANAL WINDOWS kurmalısınız. Nasıl kurulum yapılacağını anlatan videolar Youtube da bulunmaktadır. Wine veya Sanal Windows ile sunumları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ünitelerden itibaren PARDUS ve IOS ile çalışabilecek ayrı sunumlar paylaşılmayacaktır. Bilgisayarlarda çalışan sunumlarımız Akıllı Tahtada da sorunsuz şekilde çalışacaktır .

BU SEBEPTEN DOLAYI, TAHTALARI PARDUS OLAN ZÜMRELERİMİZ FORMATÖRLERDEN BU İMAJI VEYA WINE PAKETİNİ YÜKLEMELERİNİ İSTESİNLER.

BİR BAŞKA YOL İSE LAPTOPUNUZU AKILLI TAHTAYA BAĞLAMAK. BUNU NASIL YAPACAĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN VİDEOYU İZLEYİNİZ.

 

…….